м. Київ, вул. Будівельників, 39 (м. Дарниця)

Як улаштований світ ІТ і як туди потрапити
25 12

Як улаштований світ ІТ і як туди потрапити

Чи потрібні додаткові курси ІТ для дітей, чи в школі навчать усьому необхідному для сучасного життя? Відповісти на це питання допомагає знайомство зі шкільною програмою занять з інформатики. Навіть у людини, далекої від інформаційної галузі, виникає багато запитань.

Як можна цілих 10 років вивчати щось на кшталт роботи з Ворд-документами. Хіба не навчаться діти цього попутно під час уроків з інших предметів, здаючи завдання з іноземних мов, математики. При дистанційному навчанні, яке вводиться через карантини, тим легше освоїти комп’ютерні науки.

 

На спеціальних курсах можливості набагато ширші за шкільне навчання.

Якщо поставити таку мету, діти навчаться:

  • роботі з графікою, малювання та дизайну;
  • розширене використання офісних пакетів;
  • основ програмування та цифрової логіки.

 

Також заняття можуть бути пов’язані з іноземними мовами.

Діти розвивають навички пошуку інформації в інтернеті, спілкуються з однолітками, створюють прообрази робочих команд, навчаються взаємодіяти з колегами. Це стане в нагоді у дорослому житті, коли колишні учні прийдуть працювати в справжній офіс.

Тим часом вартість робіт ІТ є привабливою навіть для жителів великих міст, які мають широкі можливості добре заробляти. Приваблює також чистота та безпека офісів. Місце за комп’ютером не можна порівняти, наприклад, з кріслом водія і по нервовій напрузі, яку відчуває працівник.

 

Баланс практичності та захоплення

Все чудово, але є у комп’ютерних знань одна вада, це «одноманітна» для деяких людей галузь. Мало кому доводиться конструювати роботів із показом реальних результатів на виставках. Більшість айтішників старанно малює якісь архітектурні плани або розуміється на складному коді веб-сторінок.

Тільки досвідчений педагог зможе поєднати дитячий інтерес до нового та захоплюючого з практичною користю від занять. Звичайно, уроки мають бути корисними для майбутньої кар’єри, наприклад, архітектора чи бухгалтера. Але можна подати матеріал в ігровій формі, використавши найкращі напрацювання вчителів, які давно працюють у цій сфері.

Не слід побоюватися, що дітям буде надто важко. Для кожного віку та рівня підготовки створено свої навчальні плани, що відповідають можливостям учнів. За місяці та роки практично будь-який освоїть матеріал, який у школі викладають ще довше, але зі значно меншим успіхом. Не секрет, що на шкільних уроках діти просто грають.

Робота, що все більше проникає в сучасний бізнес ІТ, не залишає шансів тим, хто мало знайомий з комп’ютерами, слабо володіє прийомами обробки інформації. Тому краще долучати до комп’ютерної грамотності дітей з раннього віку, як тільки руки починають тримати мишку і друкувати на клавіатурі.

Існують навчальні курси для дошкільнят, школярів молодшого, середнього та старшого віку. Безумовно, автори цих проектів не прагнуть повторювати уроки, які молодшим класникам доведеться пройти у старших класах. Зберігати документи Ворд добре навчать і в школі. Основна мета полягає у прагненні дати навички, необхідні дорослим айтішникам, щоб швидко включитися у справжню бізнес-діяльність.

Це значно підвищує шанси отримати місце в офісі із пристойним заробітком. Навряд чи комусь не подобається робота в ІТ, відгуки про яку стимулюють та дорослих переходити з інших галузей на перспективні посади інформаційного сектора. Варто заздалегідь підготувати для дітей майбутнє, пов’язане з передовими технологіями.